Hurghada Turu

Türk Havayolları İle

7 Gece Konaklama

Kapıda Kolay Vize !

Herşey Dahil Konaklama!

 

 

1.Gün İstanbul – Hurghada

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde uçuştan 3,5 saat önce bilet ve check in işlemleri için bulunmanız gerekmektedir. [ Uçuşunuzun saati gece yarısını geçe 02:05 olduğundan havalimanında bulunmanız gereken tarihe dikkat ediniz.] İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş kontuarında buluşmamızın ardından bagaj ve bilet işlemlerimizi tamamlıyor ve TÜRK Havayolları’nın TK 702 tarifeli seferi ile saat 02:05 de Mısır’ın Hurghada kentine yolculuğumuz başlıyor. Yerel saat ile 03:50’de havalimanına varıyoruz ve her şey dahil konseptinde konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor ve konaklamak üzere odalarımıza çekiliyoruz. Sabah alacağımız kahvaltının ardından otelimizde deniz, güneş ve kumların tadını çıkaracağımız serbest saatlerimiz olacak. Konaklama Hurgada’da her şey dahil konaklama ile otelimizde.

 

Not: İlk gün gece uçuşu olması sebebi ile 1 gece fazla konaklama alınarak otelde 2 kez konaklama yapılacaktır.

 

2. Gün Hurghada

Sabah alacağımız kahvaltının ardından otelimizde deniz, güneş ve kumların tadını çıkaracağımız serbest saatlerimiz olacak. Konaklama Hurgada’da herşey dahil konaklama ile otelimizde.

 

3. Gün Hurgada

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizde deniz, güneş ve kumların tadını çıkaracağımız serbest saatlerimiz olacak. Geceleme Hurgada’da herşey dahil konaklama ile otelimizde.

 

4. Gün Hurgada

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizde deniz, güneş ve kumların tadını çıkaracağımız serbest saatlerimiz olacak. Geceleme Hurgada’da herşey dahil konaklama ile otelimizde.

 

5. Gün               Hurgada

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizde deniz, güneş ve kumların tadını çıkaracağımız serbest saatlerimiz olacak. Geceleme Hurgada’da herşey dahil konaklama ile otelimizde.

 

6. Gün               Hurgada

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizde deniz, güneş ve kumların tadını çıkaracağımız serbest saatlerimiz olacak. Geceleme Hurgada’da herşey dahil konaklama ile otelimizde.

 

7. Gün               Hurgada - İstanbul

Bugün sabaha karşı erken saatlerde İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek için havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının TK 703 tarifeli seferi ile uçuş saatimiz 04:45. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Saat 08:40 varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Hurgada (HRG) - İstanbul (IST) gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri

Seçili Otel ‘de 7 gece herşey dahil konseptinde konaklama

Alan-otel-alan transferleri & Otel ve turist şehir vergileri (25-30 USD)

Profesyonel Türkçe asistanlık hizmeti

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Opsiyonel geziler/etkinlikler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  21, 28 Temmuz • 04, 25, 30 Ağustos • 01, 29 Eylül • 06 Ekim

  1.Ek Bilgiler

  Mısır Arap Cumhuriyeti

   

  Dil: Mısırca, Arapça

  Para Birimi: Mısır Lirası

  Saat Farkı: 0

  Elektrik Voltajı: 220 V

   

  Genel: Resmi adıyla Mısır Arap Cumhuriyeti, kısa ve yaygın adıyla sadece Mısır denilmektedir. Mısır, cumhuriyetle yönetilen bir Arap ülkesidir. Halkının çoğunluğu Müslüman Araplardan oluşmaktadır. Kuzey Afrika'da nüfusu en büyük olan ülkedir. Nüfusun büyük bir bölümü Nil Nehri boyunca yerleşmiştir. Kızıldeniz ve Akdeniz'e kıyısı bulunan Mısır'ın, batısında Libya, güneyinde ise Sudan yer almaktadır. Mısır, Asya kıtasında yer alan kısmı Sina Yarımadası üzerinden Filistin ve İsrail ile komşudur. Mısır'ın yaklaşık 7000 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır. Birçok modern bilim dalının temellerinin atıldığı, sanat dallarının ilk ortaya çıktığı medeniyetin gerçek anlamdaki beşiğidir. İlk medeniyetten bu yana birçok yönetim, ülke ve kavim gelmiş ve geçmiştir. MÖ 3150 yılına kadar hanedanlar öncesi dönem olarak bilinmektedir. Bundan sonra aralıklı olarak 3000 yıl boyunca Firavunlar dönemi olmuştur. Roma İmparatorluğu sonrası, Türk ve İslam imparatorluklarına ev sahipliği yapmıştır. 1571’den resmi olarak 1914 yılına kadar Osmanlı İmparatorluğu'nun bir vilayeti olmuştur. 1922'de Birleşik Krallık'tan bağımsızlığını kazanmış ve 1953'te Cumhuriyet ilan edilmiştir. Mısır ikliminde yağış çok görülmez. İç bölgelerinde çöl iklimi hâkimdir. Nil Nehrinin kıyı bölgelerinde ılımlı bir iklim görülür. Yaz ayları sıcak ve kuru geçmektedir.

  Başkent: Kahire

  Telefon Kodu: + 20

  Konsolosluk: +20 2 27978400

  Vergiler: %13 vergi bulunuyor. Bazı ürünlerde ise %14 vergi var. Fatura ibrazı ile vergi iadesi alınabiliyor.

  Bahşiş: Hesabı yukarı yuvarlamak ya da bozuklukları bırakmak yeterlidir.

   

  Kahire

  Kahire, El Kahire, "Gâlip", "Üstün Gelen" anlamları bulunmaktadır. Mısır'ın başkenti, Arap dünyası ve Afrika'nın en büyük kenti. Büyük bölümü Nil Nehrinin doğu kıyısında, nehrin Reşid ve Dimyat kollarına ayrıldığı noktanın aşağısında yer alır. 1300 yılı aşkın süredir aynı alanda, aynı adla yer almaktadır. Tarih boyunca birçok ülkeye, imparatorluğa başkentlik yapmıştır. Kahire Mısır ve çevre ülkelerinin politik, ekonomik ve kültürel merkezi konumundadır. Tipik bir çöl ikliminin egemen olduğu kentte gece-gündüz sıcaklık farkı çok yüksektir. Yazlar çok sıcak geçmektedir. Kışlar ılık ve serindir. Kentin yağış aldığı tek mevsim kıştır. Eski Kahire, 1979 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunmaktadır.

   

  Mutlaka Görün

  Giza Piramitleri

  Kahire Müzesi

  Basamaklı Piramit

  Mehmet Ali Paşa Camii

  Tahrir Meydanı

  Kahire Kulesi

  Abdeen Sarayı

  Manial Sarayı

  Han el-Halili

  Kahire Kalesi

  El-Azhar Parkı

  Kıpti Müzesi

  Tolunoğlu Camii

  Babil Şehri

   

  Mutlaka Deneyin

  Falafel

  Melukya

  Ful

  Kadaif

  Nargile

  Mısır Şarabı

  Aish baladi

  Ta'meya

  Nane Çayı

  Şeker Kamışı Suyu

   

  Asvan

  Asvan ya da Asuan (Mısırca: Swenet), Güney Mısır'da Nil ırmağı kıyısında yer alan bir turizm merkezidir. Nil ırmağının doğu yanında yer alır ve Nil'in ilk şelalesini bünyesinde barındırır. Kentin tarihi Antik Mısır dönemine kadar uzanır. Antik Mısır dilindeki adı Swenet’dir. Swenet adı aynı ismi taşıyan Antik Mısır tanrıçasından gelmektedir. Nil ırmağının doğu yakasında küçük bir yarımada üzerinde, ilk şelalenin hemen aşağısında kurulmuştur. Daha sonra gelişerek günümüzdeki şekilde genişlemiştir. Dünyanın en kuru yerleşim yerlerinden biridir. Çok nadiren herhangi bir yağış görülmektedir. En son yağış 2006’da ondan önce ise 1994 yılında görülmüştür. Yazlar aşırı sıcak, kışlar ise ılık geçmektedir.

   

  Mutlaka Görün

  Ağa Han'ın Mezarı

  Asvan Barajı

  Aswan Cataract Oteli

  Elefantin Adası

  Kitchener Adası

  Nil Irmağının İlk Şelalesi

  Philae Tapınağı

  Lotus Kulesi

  Al-Tabia Camii

  St. Simeon Manastırı

   

  Mutlaka Deneyin

  Medames

  Fattah

  Mulukhiya

  Umm-ali

  Mısır Kahvesi

  Zibib

  Hibiskus Şerbeti

  Ahwa

   

  Luksor

  Luksor ya da El-Uksur, Güney Mısır'da El-Uksur valiliğinin başkenti olan şehir. Antik Mısır şehri Thebes'in harabelerinin üstüne kurulmuş olduğundan dolayı dünyanın en büyük açık müzesi olarak da adlandırılmaktadır. Şehir aslında eski El-Uksur şehri (Waset), şimdiki El-Uksur ve Karnak kasabasından oluşmaktadır. Yeni Krallık döneminde Tanrı Amon'un şehri olan Waset en güçlü zamanlarını yaşamıştır. Karnak, Hatçepsut ve Luksor tapınakları, Krallar Vadisi'ndeki mezarlar bu döneme aittir. MÖ 1070'teki bir istilanın ardından zayıflayan şehir son olarak MÖ 665'te Mezopotamyalılar tarafından yıkılmıştır ve 639 yılında Arapların şehre gelmesine kadar harabe halinde kalır. Araplar bu harabelerin güzelliği ile karşılaşınca şehre El-Uksur (mücevher) adını vermişlerdir.

   

  Mutlaka Görün

  El-Uksur Tapınağı

  Karnak Tapınağı

  El-Uksur Müzesi

  Mumyalama Müzesi

  Krallar Vadisi

  Kraliçeler Vadisi

  Medinet Habu Tapınağı

  Ramesseum

  Deir Al-Madinah

  Deir El-Bahri

  Malkata

  Malbatı Kıyısı

   

  Mutlaka Deneyin

  Koushari

  Torli

  Hawawshi

  Shawarma

  Sayadeya

  Hamam Mahshi

  Basbusa

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  T.C vatandaşları için kapıda vize uygulaması vardır. Yaş sınırı gözetilmeksizin, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile giriş kapılarında vize alınabilmektedir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vizeye tabidir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

   

  *Mısır, Sina Bölgesi (Sharm El Sheikh ve çevresi) bölgesi için T.C. vatandaşları vizeden muaftırlar.

   

  Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

   

  T.C. vatandaşı olmayanlar seyahat etmek istedikleri ülke ve/veya ülkelere girişte vize ihtiyacı olup olmadığı bilgisi için ilgili konsolosluklara başvurmaları gerekmektedir.


  T.C. Hususi (Yeşil) pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 


  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.