Sharm El Sheikh Turu

Türk Havayolları İle

3 Gece 5 Gün

 

1.Gün İstanbul

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Türk Havayolları kontuarı önünde SAAT 19:00’da bulunma. Havaalanında çıkış işlemlerini bitirdikten sonra Türk Havayolları’nın tarifeli uçuşu TK 700 ile 22:00’da Mısır’ın egzotik tatil destinasyonu Sharm El Sheikh’e hareket.  Yerel saat 23:50’de varışımızın ardından otelimize hareket.2.Gün İstanbul - Sharm El Sheikh

Check in işlemlerimiz sonrasında odalara yerleşme ve geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından gün içerisinde(09-12:00 arası) rehberimiz tarafından otelde ziyaret edilerek Sharm El Sheikh’de yapabileceğiniz turlar ve aktiviteler hakkında bilgilendirileceksiniz. Günümüzün devamında otelinizdeki aktivitelerin tadını çıkabilir, Eşsiz denizin keyfine varabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan turlara katılabilirler.  Geceleme otelimizde.

 

3.Gün Sharm El Sheikh

Sabah, kahvaltısının ardından otelinizdeki aktivitelerin tadını çıkarmanız için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan turlara katılabilirler.  Geceleme otelimizde.

 

4.Gün: Sharm El Sheikh

Sabah, kahvaltının ardından otelinizdeki aktivitelerin tadını çıkarmanız için serbest zaman. Saat 12:00 itibari ile odalarımızı boşaltarak Check out yapıyoruz. (Otelin de müsait olması durumunda ve rehberimize önceden bilgi verilmesi koşulu ile ekstra ücret ödeyerek odanızı havalimanı transfer saatine kadar tutabilirsiniz.). Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan turlara katılabilirler. Rehberimiz tarafından belirlenen saatte havalimanına transfer

 

5.Gün Sharm El Sheikh – İstanbul

Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK701 tarifeli uçuşu ile saatte 00:40‘da uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 04:25’da varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul Yeni Havalimanı – Sharm El Sheikh – İstanbul Yeni Havalimanı Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri (20 kg Bagaj Hakkı).

Havalimanı Vergileri

Seçilen Otel Kategorisinde 3 Gece Belirtilen konseptte konaklama

Havalimanı / Otel / Havalimanı Arası Transferler

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu

Tur Programında Belirtilmeyen Tüm Geziler

Mısır'a vizesiz gitme imkanınız bulunmaktadır. Ancak bu kapsamda sadece Sharm El Sheikh Havalimanı’na iniş yapıp aynı havalimanından dönüş yapılması ve Güney Sina Bölgesi’nden dışarıya çıkılmaması gereklidir

Kişisel Harcamalar

Kahire Piramid Turlarına katılmak istiyorsanız İstanbul-Sharm El Sheikh uçuşundan sonra pasaport kontrolünden geçmeden 25 USD ye Mısır Vizesi almanız gerekmektedir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  25, 27 Eylül

  1.Ek Bilgiler

  Mısır Arap Cumhuriyeti

   

  Dil: Mısırca, Arapça

  Para Birimi: Mısır Lirası

  Saat Farkı: 0

  Elektrik Voltajı: 220 V

   

  Genel: Resmi adıyla Mısır Arap Cumhuriyeti, kısa ve yaygın adıyla sadece Mısır denilmektedir. Mısır, cumhuriyetle yönetilen bir Arap ülkesidir. Halkının çoğunluğu Müslüman Araplardan oluşmaktadır. Kuzey Afrika'da nüfusu en büyük olan ülkedir. Nüfusun büyük bir bölümü Nil Nehri boyunca yerleşmiştir. Kızıldeniz ve Akdeniz'e kıyısı bulunan Mısır'ın, batısında Libya, güneyinde ise Sudan yer almaktadır. Mısır, Asya kıtasında yer alan kısmı Sina Yarımadası üzerinden Filistin ve İsrail ile komşudur. Mısır'ın yaklaşık 7000 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır. Birçok modern bilim dalının temellerinin atıldığı, sanat dallarının ilk ortaya çıktığı medeniyetin gerçek anlamdaki beşiğidir. İlk medeniyetten bu yana birçok yönetim, ülke ve kavim gelmiş ve geçmiştir. MÖ 3150 yılına kadar hanedanlar öncesi dönem olarak bilinmektedir. Bundan sonra aralıklı olarak 3000 yıl boyunca Firavunlar dönemi olmuştur. Roma İmparatorluğu sonrası, Türk ve İslam imparatorluklarına ev sahipliği yapmıştır. 1571’den resmi olarak 1914 yılına kadar Osmanlı İmparatorluğu'nun bir vilayeti olmuştur. 1922'de Birleşik Krallık'tan bağımsızlığını kazanmış ve 1953'te Cumhuriyet ilan edilmiştir. Mısır ikliminde yağış çok görülmez. İç bölgelerinde çöl iklimi hâkimdir. Nil Nehrinin kıyı bölgelerinde ılımlı bir iklim görülür. Yaz ayları sıcak ve kuru geçmektedir.

  Başkent: Kahire

  Telefon Kodu: + 20

  Konsolosluk: +20 2 27978400

  Vergiler: %13 vergi bulunuyor. Bazı ürünlerde ise %14 vergi var. Fatura ibrazı ile vergi iadesi alınabiliyor.

  Bahşiş: Hesabı yukarı yuvarlamak ya da bozuklukları bırakmak yeterlidir.

   

  Kahire

  Kahire, El Kahire, "Gâlip", "Üstün Gelen" anlamları bulunmaktadır. Mısır'ın başkenti, Arap dünyası ve Afrika'nın en büyük kenti. Büyük bölümü Nil Nehrinin doğu kıyısında, nehrin Reşid ve Dimyat kollarına ayrıldığı noktanın aşağısında yer alır. 1300 yılı aşkın süredir aynı alanda, aynı adla yer almaktadır. Tarih boyunca birçok ülkeye, imparatorluğa başkentlik yapmıştır. Kahire Mısır ve çevre ülkelerinin politik, ekonomik ve kültürel merkezi konumundadır. Tipik bir çöl ikliminin egemen olduğu kentte gece-gündüz sıcaklık farkı çok yüksektir. Yazlar çok sıcak geçmektedir. Kışlar ılık ve serindir. Kentin yağış aldığı tek mevsim kıştır. Eski Kahire, 1979 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunmaktadır.

   

  Mutlaka Görün

  Giza Piramitleri

  Kahire Müzesi

  Basamaklı Piramit

  Mehmet Ali Paşa Camii

  Tahrir Meydanı

  Kahire Kulesi

  Abdeen Sarayı

  Manial Sarayı

  Han el-Halili

  Kahire Kalesi

  El-Azhar Parkı

  Kıpti Müzesi

  Tolunoğlu Camii

  Babil Şehri

   

  Mutlaka Deneyin

  Falafel

  Melukya

  Ful

  Kadaif

  Nargile

  Mısır Şarabı

  Aish baladi

  Ta'meya

  Nane Çayı

  Şeker Kamışı Suyu

   

  Asvan

  Asvan ya da Asuan (Mısırca: Swenet), Güney Mısır'da Nil ırmağı kıyısında yer alan bir turizm merkezidir. Nil ırmağının doğu yanında yer alır ve Nil'in ilk şelalesini bünyesinde barındırır. Kentin tarihi Antik Mısır dönemine kadar uzanır. Antik Mısır dilindeki adı Swenet’dir. Swenet adı aynı ismi taşıyan Antik Mısır tanrıçasından gelmektedir. Nil ırmağının doğu yakasında küçük bir yarımada üzerinde, ilk şelalenin hemen aşağısında kurulmuştur. Daha sonra gelişerek günümüzdeki şekilde genişlemiştir. Dünyanın en kuru yerleşim yerlerinden biridir. Çok nadiren herhangi bir yağış görülmektedir. En son yağış 2006’da ondan önce ise 1994 yılında görülmüştür. Yazlar aşırı sıcak, kışlar ise ılık geçmektedir.

   

  Mutlaka Görün

  Ağa Han'ın Mezarı

  Asvan Barajı

  Aswan Cataract Oteli

  Elefantin Adası

  Kitchener Adası

  Nil Irmağının İlk Şelalesi

  Philae Tapınağı

  Lotus Kulesi

  Al-Tabia Camii

  St. Simeon Manastırı

   

  Mutlaka Deneyin

  Medames

  Fattah

  Mulukhiya

  Umm-ali

  Mısır Kahvesi

  Zibib

  Hibiskus Şerbeti

  Ahwa

   

  Luksor

  Luksor ya da El-Uksur, Güney Mısır'da El-Uksur valiliğinin başkenti olan şehir. Antik Mısır şehri Thebes'in harabelerinin üstüne kurulmuş olduğundan dolayı dünyanın en büyük açık müzesi olarak da adlandırılmaktadır. Şehir aslında eski El-Uksur şehri (Waset), şimdiki El-Uksur ve Karnak kasabasından oluşmaktadır. Yeni Krallık döneminde Tanrı Amon'un şehri olan Waset en güçlü zamanlarını yaşamıştır. Karnak, Hatçepsut ve Luksor tapınakları, Krallar Vadisi'ndeki mezarlar bu döneme aittir. MÖ 1070'teki bir istilanın ardından zayıflayan şehir son olarak MÖ 665'te Mezopotamyalılar tarafından yıkılmıştır ve 639 yılında Arapların şehre gelmesine kadar harabe halinde kalır. Araplar bu harabelerin güzelliği ile karşılaşınca şehre El-Uksur (mücevher) adını vermişlerdir.

   

  Mutlaka Görün

  El-Uksur Tapınağı

  Karnak Tapınağı

  El-Uksur Müzesi

  Mumyalama Müzesi

  Krallar Vadisi

  Kraliçeler Vadisi

  Medinet Habu Tapınağı

  Ramesseum

  Deir Al-Madinah

  Deir El-Bahri

  Malkata

  Malbatı Kıyısı

   

  Mutlaka Deneyin

  Koushari

  Torli

  Hawawshi

  Shawarma

  Sayadeya

  Hamam Mahshi

  Basbusa

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri